PS-6(T)
6W plastic projector.PS-6(T)
6W plastic projector.SAFE-m6(T)
6W metal vandal-proof IP56 rated cabinet speaker.CP-66(T)
6W plastic bidirectional corridor speaker.B-406(T)
6W plastic low profile cabinet speaker.B-406(T) A+B
Two separate loudspeakers, two transformers and two terminals.GMD-60(T)
The GMD-60T is weatherproofed to IP 66 for external mounting for example in gardens and exposed eating areas.| Material/Color | Plastic / RAL9010 |
| Mounting | 3 screws |
| Termination | Screw terminal |
| Weight | 0.6 kg |
| IP Rating | IP20 |
| Min/Max amb temp | -20 °C / 90 °C |
| Rated power | 6 W |
| SPL 1W/1m: | 86 db |
| SPL Rated Power | 94 db |
| Effective freq. Range | 170 - 20000 Hz |
| Dispersion (-6dB) 1kHz / 4kHz | 130° / 175° |
| Options | Color / Impedance / Label |
Documentation | CP-6(T)
Search across our wide range of loudspeakers, from industrial to commercial applications.