B-406(T) A+B
Two separate loudspeakers, two transformers and two terminals.B-406(T) A+B
Two separate loudspeakers, two transformers and two terminals.TRIC-6(T)
6W low profile plastic cabinet speaker.SAFE-m6(T)
6W metal vandal-proof IP56 rated cabinet speaker.CP-66(T)
6W plastic bidirectional corridor speaker.Prosound-300(T)
30W co-axial plastic cabinet projector.BLC-550 (T) SAUNA
Specially designed loudspeaker made with components and materials that can witstand hot and humid environments.| Material/Color | Particle board / Walnut - White |
| Mounting | Screws and keyhole |
| Termination | Spring clamp |
| Weight | 1.25 kg |
| Min/Max amb temp | -40 °C / 90 °C |
| Rated power | 6 W |
| SPL 1W/1m: | 90 db |
| SPL Rated Power | 97 db |
| Effective freq. Range | 150 - 15000 Hz |
| Dispersion (-6dB) 1kHz / 4kHz | 140° / 120° |
| Options | Impedance / Label |
Documentation | CW-4(T)
Search across our wide range of loudspeakers, from industrial to commercial applications.